CHCI DAROVAT

Golf pro Paraple 2018

Místo: Golf & Spa Resort Cihelny, Karlovy Vary
Datum: 20. května 2018

Foto: Tomáš Lisý

V Golf&Spa Resortu Cihelny v Karlových Varech proběhl již 9. ročník charitativního golfového turnaje Golf pro Paraple. Celou nedělí tradičně prováděl patron turnaje Marek Eben.

V neděli 20. května přijelo do golfového resortu Cihelny podpořit Centrum Paraple celkem 52 golfistů. Nechyběly mezi nimi i známé osobnosti z oblasti kultury, zdravotnictví i sportu – letošního turnaje se zúčastnili například herec Jiří Bartoška, výkonný ředitel MFF KV Kryštof Mucha, fyzioterapeut prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D. nebo paragolfista a paralympionik Pavel Bambousek. Hrálo se opět systémem Texas Scramble v celkem 13 flightech. Výtěžek z celé akce použije Centrum Paraple na svoji činnost – zejména poskytování služeb sociální rehabilitace a odborného sociálního poradenství lidem s poškozením míchy. Celkem do Centra Paraple letos poputuje 244 943 Kč.

Golfová neděle začala snídaní, na green se golfisti vydali v 10 hodin. Po třetí hodině odpoledne již bylo dohráno a mohlo proběhnout vyhlášení. Vítězem se letos obdobně jako v roce 2017 stal tým Passerinvest Group, druhé místo patřilo složenému flightu s hostů a přátel golfového resortu Cihelny a na třetím místě se umístil jeden ze dvou týmů dlouholetého významného partnera Centra Paraple firmy DB Schenker.

Během odpoledního rautu se mohli hráči utkat v soutěži Trouble shot (odpalování z terasy golfového resortu na nejbližší golfovou jamku), shlédnout prezentaci vín a kávy či si vyzkoušet hru z paragolfového vozíku.